TEST LABORATUVARI

POLİMERLER İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER

Firmamız tarafından dizayn edilen ekstruder ve eksruder hatları plastik hammaddeli ürünlerin Üretiminde geniş seçenekler sunmaktadır. Böylelikle istenilen formülasyonlar ile  şimdiye kadar üretilmemişi bu makineler ile üretmek mümkün olabilmektedir. 


Toz halindeki bir malzemeyi plastiğin içine homojen şekilde dağıtmak zordur, o yüzden, önceden başka bir tesiste, toz madde çift vidalı ve karıştırma kabiliyeti yüksek ekstruderlerde çok yüksek konsantrasyonda, akışkanlığı çok yüksek olan plastiğin içine homojen olarak karıştırılır, granül haline getirilir.


Yeni kompozit materyal olan ahşap ve doğal fiberler plastik malzemeler ile uyuşabilir. Hedefimiz iki tip malzemenin pozitif özelliklerini bir araya getirmektir. Sonuç olarak, WPC malzeme (ahşap-plastik karışım) üç boyutlu, rahat form alabilen ve havadaki nem ve çürümelere karşı oldukça dayanıklı olmaktadır. WPC tüm plastik malzemeler ile mukayese edildiğinde ustun rijitliği ve göze çarpan termal genleşme katsayısının düşüklüğüdür. Fiber/plastik karışımlara ihtiyaç duyulduğunda, natürel fiber veya ahşabın yüksek, orta veya düşük orandaki doygunluğunu farklı tutulabilir. Ahşap 85 % oranında katkı olarak kullanılabilir. Çoğunlukla bu oran 50 ve 70 % arasındadır.


PP, PE veya PVC en çok kullanılan polimer matrisleridir. Polimer Teknik Eksturuzyonunda geliştirilen uzmanlıkla: mükemmel  fiyat/performans oranı, WPC prosesinde yüksek kaliteli üretim uygun olmaktadır. Son yıllarda, Polimer Teknik Eksturuzyonu müşterileri ve partnerleri ile farklı uygulamalar için teknoloji geliştirmektedir.